Recenze Brašna Asus XB4000BA00010 16" black

Ověřený zákazník Comfor.cz

Patrik

Přidáno: 16. prosince 2015

Zakoupeno v Comfor.cz

• Jednoduchý líbivý design.
  • Nízká hmotnost.
  • Poutka na zadní straně pro upevnění na kufr s kolečky.
  • Má jak rukojeti, tak i odnímatelný stavitelný ramenní popruh
  • Mohly být dva zipy na hlavní přihrádce, aby se dalo rozpínat z obou dvou stran.
  • Vnitřních kapes mohlo být víc. Zejména mi chybí prostor na propisky.
  • Chybějící rozšíření/změkčení na ramenním popruhu.

Hledal jsem rychle pouzdro na nový notebook. Vzhledem k velmi velkému sortimentu a ve značně širokému rozpětí cen jsem nakonec sáhl po stejné značce jako notebook s myšlenkou, že bude přiměřeně kvalitní a velikost bude odpovídající.

Notebook je především na doma a pravidelné nošení jako pracovního stroje se nepředpokládá a proto byla hledána spíše jednoduchá, levnější a skladná brašna.

Brašna je černá, nylonová se světle šedým prošíváním a logem ASUS v pravém dolním rohu. Vypadá velice pěkně. Nikde se nic netřepí, švy jsou rovné, vše pěkně lícuje. Zpracování je za mě na jedničku. Vše je z tenkého a lehkého materiálu, brašna se snadno a lehce nosí.

Z hlediska úložných prostor disponuje jednou velkou kapsou s horním zipem a jednou boční kapsou také se zipem. Hlavní je uvnitř rozdělená na dvě části, z nichž jedná se ještě dá fixovat suchým zipem. Notebook tam pasuje výborně, ale i po připevnění suchým zipem se uvnitř bohužel hýbe. Stačilo by prodloužit "lepící" část a je po problému. Polstrování hlavní části je přibližně 5 mm tlusté, vnitřní přepážka o něco užší. Boční kapsa má uvnitř je dvě menší kapsičky přibližně 10 cm široké. Tady by si myslím zasloužilo mít vícero různých kapes. Přeci jen věci jako nabíječka, myš, nějaký ten kablík, popř. tablet nebo blok se nemusí válet všechny pohromadě. A nějakou tu kapsičku na propisky by to taky chtělo.

Brašna má dvě rukojeti pro nošení v rukou a samozřejmě ramenní popruh. Ten je odnímatelný, délkově stavitelný, široký necelé 4 cm. V případě, že by někdo nosil v brašně i více nějakých papírů by to asi chtělo nějaké rozšíření a změkčení. Na zadní straně je také popruh pro připevnění ke kufru na kolečkách. Nesmíte mít takový, který má jen jednu "tyčku" jako já. Pak je Vám to k ničemu :-)

Celkově pro mé účely uskladnění notebooku a občasné přenášení je brašna více než vyhovující. Je slušného vzhledu, dobře zpracovaná a velmi lehká. Zasloužila by si vícero kapes a lepši upevnění notebooku uvnitř. Pokud bych hledal něco na každodenní nošení pracovního počítače a už bych nechtěl nosit žádné jiné zavazadlo, asi bych se poohlédl po něčem lepším

Tvar pouzdra: Je dostatečně přesný i po delší době
Zpracování: Výborné - ani po delší době náznaky chyb
Počet kapes a jejich využití: Počet kapes pro běžné použití dostačuje
Čištění: Běžné - jde vyčistit bez větších obtíží
Materiál: Běžný materiál - kvalita nevybočuje z normálu